رستم قاسمی در چین درگذشت

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر رستم قاسمی فرمانده اسبق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء که در شهرک شهید محلاتی برگزار شد، گفت: سردار قاسمی غیرت خاصی داشت و ما این غیرت را بیش از ۴۰ سال در او دیدیم و حتی در لحظات مرگ هم این غیرت را با خود داشت.

به گزارش ایسنا، او با اشاره به سفر رستم قاسمی به چین و درگذشت او در این کشور، افزود: او برای کار و ملاقات با برخی متخصصان جهانی چین به این ‌کشور سفر کرده بود و قبل از اینکه به بیمارستان و آی‌سی‌یو برود، جلسات کاری را برگزار کرد، آن‌هم در شرایطی که تمام بدنش را بیماری گرفته بود اما به دلیل غیرت پاسداری، اجازه نداد حتی یک جلسه هم تعطیل شود.

فدوی ادامه داد: در طول این سال‌ها در نیروی دریای سپاه و در کل سپاه و دولت، خدمتگزاری یک شاخصه بسیار برجسته او بود؛ کاری نبود که به سردار قاسمی سپرده شود و به سرانجام نرساند.

رستم قاسمی در چین درگذست
رستم قاسمی در چین درگذست

وی با بیان اینکه سردار قاسمی یک لحظه از سپاه جدا نشد، یادآور شد: او اجازه نداد کسی درخواست کند که چون وزیر شده پرونده‌اش را به دولت بفرستند و به همین دلیل یک ریال از جایی غیر از سپاه حقوق نگرفت و این چنین زندگی کرد.

فدوی همچنین با اشاره به مکاتبه پزشک مرحوم قاسمی با رئیس‌جمهوری اظهار کرد: پزشک معالج سردار قاسمی طی نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کرده بود با توجه به پیشرفت بیماری، مرحوم قاسمی کار نکند ولی با این‌ حال او برای پیگیری آخرین کار محوله، جلسه مربوطه را در چین برگزار کرد و بعد از آن به بیمارستان رفت. به دلیل داشتن چنین روحیه‌ای است که پاسداران برای پاسداری از انقلاب اسلامی و پاسداریشان تا آخرین لحظه تلاش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *