بخشی از کلاس‌های دانشگاه شریف در ترم آتی به صورت حضوری برگزار می‌شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با توجه به شرایط فعلی کشور، حرکت تدریجی به سمت حضوری شدن تمامی فعالیت‌های دانشگاه‌ها همراه با حفظ آمادگی برای تغییر یا بازگشت به وضعیت غیرحضوری ضروری است، در این راستا، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف برای بازگشت تدریجی به روال عادی در این دانشگاه شرایط جدیدی را اعلام کرده است.
این شرایط با در نظر گرفتن امکانات موجود در این دانشگاه و با توجه به توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و کمیته بازگشایی تصویب شده و به تایید هیات رئیسه دانشگاه صنعتی شریف رسیده است.
بر این اساس، بخشی از کلاس‌های درس در نیمسال آتی (۲ -۱۴۰۰) دانشگاه صنعتی شریف به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و عمده این کلاس‌ها مربوط به دانشجویان کارشناسی ترم چهارم و دروس مختص مقطع دکترا است.
با اعلام دانشگاه شریف، این دروس بر اساس سوابق گذشته و با کمک معاونین دانشکده‌ها و روسای مراکز دانشگاه صنعتی شریف تعیین شده و اضافه شدن دروس دیگر به این فهرست بر اساس درخواست دانشکده‌ها قابل بررسی است و ثبت نام همه دانشجویان در این دروس بلامانع است.
همچنین، امتحانات پایان ترم همه دروس ترم بعد (صرف نظر از نحوه ارائه) و امتحانات میان ترم دروسی که به صورت حضوری ارائه می‌شوند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد جلسات دفاع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری این دانشگاه به صورت حضوری برگزار خواهند شد و در شرایط خاص که به دلایلی موجه و با تأیید معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه، امکان حضور داوران خارجی در جلسه دفاع نباشد، جلسه به صورت نیمه حضوری و با حضور دانشجو، استاد راهنما و دیگر داوران برگزار خواهد شد.

حضور مستمعین در جلسات دفاع نیز به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تنها با هماهنگی معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوط مجاز خواهد بود.
همچنین دانشجویان متقاضی استفاده از خوابگاه برای شرکت در جلسه دفاع می‌توانند برای حداکثر ۳ روز در بازه زمانی قبل یا بعد از روز دفاع از امکانات خوابگاهی بهره‌مند شوند.
دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که معاونت دانشجویی این دانشگاه امکانات خوابگاهی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای دانشجویان کارشناسی ورودی ۹۹ و امکان اسکان موقت همه دانشجویان را در ایام امتحانات فراهم خواهد کرد. ارائه غذا در سلف نیز برای همه دانشجویانی که در دروس حضوری ثبت نام کرده اند انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *